INZONE Hub
Følg trinene på denne side for at logge på.
- Start INZONE Hub-softwaren. I vinduet Sound Settings skal du klikke på Settings under SPATIAL SOUND PERSONALIZATION.
- Når skærmbilledet Starts spatial sound personalization vises, skal du vælge Next.
- Når der åbner en ekstern webbrowser, og der vises en logon-skærm, skal du logge på med det id, du har brugt indtil dette tidspunkt (enten id'et til din Sony-konto eller et Amazon-, Apple-, Facebook- eller Google-id).
- Hvis du vælger et Amazon-, Apple-, Facebook- eller Google-id, begynder overførslen til din Sony-konto. Følg instruktionerne på skærmen for at fuldføre overførselsproceduren.
- Hvis du ikke er sikker på, hvilken konto du brugte til at logge ind, skal du først prøve at logge ind med din Sony-konto på login-skærmen. Du kan også se artiklen Hvis du ikke ved, hvilken konto du er logget ind med.